Hastanemizde Hap Tatbikatı Yapıldı Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019

Hastanemizde Hap Tatbikatı Yapıldı
tatbikat.jpg

     

HASTANEMİZDE HAP TATBİKATI YAPILDI  

           19 Eylül Perşembe günü Hastanemiz Fatih yerleşkesinde kimyasal madde bulaşı olayını  (klor gazı sızıntısı) konu edinen hastane afet planı tatbikatı yapılmıştır.  

          Olay sonrası hastanemizde Turuncu Kod verilmiş, kendi olanaklarıyla hastanemiz acil servisine başvuran 4 hasta KBRN ekiplerince arındırılmak üzere KBRN ünitesine alınmıştır.

          Kurumlar arası Koordinasyon Sorumlusu tarafından AFAD İl Müdürlüğüne bilgi verilerek hastaneye gelmeleri ve gerekli ölçümleri yapmaları istenmiş,  Fatih Polis Merkezine, İl Sağlık Müdürlüğü ve 112 Komuta Merkezi ile irtibat kurulmuştur.

          Arındırmadan çıkan hastalara önlükleri verilerek kol bantları takılmış, AFAD personeli tarafından kontrolü yapıldıktan sonra durumu stabil olan 2 hasta izolasyon odasına, durumu ağır olan 2 hasta Yatan Hasta Sorumlusu tarafından Dahiliye Servisi içindeki özel odaya alınmış ve yeşil kod verilerek tatbikat sonlandırılmıştır.

          Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer olaylara müdahalede durumumuzu tespit edebilmek ve eksikliklerini gidermek, KBRN ekibinin arındırma süreçlerine ilişkin becerilerini geliştirmek,  112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Acil Servis arasında etkili koordinasyonu gerçekleştirmek, Bulaşlı yaralıların arındırılmasını, vakaya uygun uzmanlık alanlarının (göz, yanık, diğer) hazır olmasını sağlamak, Personelin güvenliğini ve emniyetini sağlamak; personelin sağlığını ve Hastaneyi ve hastane ekipmanını korumak amacıyla gerçekleştirilen tatbikat sonrası yapılan değerlendirmelerde KBRN ünitesi ve süreçleriyle ilgili eksiklikler ve öneriler ele alınmıştır.


  • IMG_5210.JPG
  • IMG_5165.JPG
  • IMG_5196.JPG
  • IMG_5154.JPG
  • IMG_5151.JPG

Paylaş