T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi

HASTANEMİZ E – DOĞUM RAPORU SİSTEMİ İLE YENİ DOĞAN BEBEKLERE KİMLİK KARTI OLUŞTURAN İLK DEVLET HASTANESİ OLMUŞTUR. Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019

HASTANEMİZ E – DOĞUM RAPORU SİSTEMİ İLE YENİ DOĞAN BEBEKLERE KİMLİK KARTI OLUŞTURAN İLK DEVLET HASTANESİ OLMUŞTUR.


HASTANEMİZ E – DOĞUM RAPORU SİSTEMİ İLE YENİ DOĞAN BEBEKLERE KİMLİK KARTI OLUŞTURAN İLK DEVLET HASTANESİ OLMUŞTUR.

Hastanemiz, 26/11/2018 tarihinde ülkemizde e-Rapor/e-Doğum Raporu bileşeni üzerinden doğum raporu ile yenidoğan bebeğe kimlik kartı çıkartan  ilk devlet hastanesi oldu. İlk yenidoğan nüfus kimlik kartı 26/11/2018 tarihinde 14:37 saatinde Bebek Çelik’e oluşturuldu.

Ülkemizde ilk olarak Ankara Dr.Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde e-Rapor/e-Doğum Raporu bileşeni üzerinden doğum raporu ile yenidoğan kimlik kartı çıkartılması pilot uygulama olarak başlatıldı. Hastanemiz ise pilot uygulamanın başlandığı ilk devlet hastanesi olarak 26/11/2018 tarihi itibariyle yeni doğan nüfus kayıtlarını yapmaya başlamış, ilk olarak yenidoğan Bebek Çelik’e ailesinin talebi üzerine Muhammet Asaf Çelik adı tescil edilmiş, T.C. Kimlik Numarası hastanemizde oluşturulmuştur. Kendisine sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyoruz.

Böylece Hastanemizde dünyaya gelen bebeklerin ebeveynlerinin nüfus müdürlüklerine gitmesine gerek kalmadan,  e-Rapor/e-Doğum Raporu bileşeni üzerinden doğum raporu ile yenidoğan kimlik kartı oluşturulabilecektir. Anne ve baba yenidoğan bebek için yeni kimlik kaydı oluşturulması talebinde bulunarak belirledikleri isim ile ilgililere başvuracaklar, hastanemizde talepler işleme alınacak ve ailelere Sağlık Bakanlığı Doğum Bildirim formu oluşturulacaktır.Böylece ailelerin nüfus müdürlüğüne gitmesine gerek kalmadan, yeni doğan bebeğin kimlik kartı ailenin adresine gönderilecektir. 

 

 IMG_4204.JPG
 
 
Paylaş